Spotkanie ze świętym Mikołajem

spotkanie z świętym mikołajem

Niektóre dzieci cieszą się nawet z najmniejszych prezentów, natomiast inne dla uzyskania satysfakcji potrzebują większych podarunków. Nie ma jednak wątpliwości, że każdy maluch ucieszy się ze spotkania z Mikołajem lub przynajmniej z zobaczenia Gwiazdora.

Wydarzenie z Mikołajem

Każdego roku 6 grudnia organizowane są tysiące spotkań z Mikołajem. Najczęściej mają one formę zabawy dla dzieci, podczas której maluchy mogą się pobawić w grupach, potańczyć oraz zjeść słodycze. Podczas imprezy cały czas obecne są elfy, natomiast pod koniec pojawiają się sanie Mikołaja oraz on sam. Zwieńczeniem zabawy jest rozmowa ze św Mikołajem oraz odebranie od niego prezentu.

Oczywiście, podczas tego typu imprezy na mikołajki najlepiej czują się dzieci, które jeszcze mocno wierzą w istnienie św Mikołaja. Niemniej jednak również ci starsi mogą dobrze się bawić podczas spotkania z rówieśnikami.

Kontakt wirtualny

Jeżeli nie ma możliwości zorganizowania bezpośredniego spotkania z Mikołajem, warto przynajmniej puścić dziecku film o św Mikołaju. Mowa tu jednak nie o pierwszym lepszym filmie, ale o nagraniu powstałym w domu św Mikołaja. W czasie tego filmu Mikołaj zwraca się do dziecka, zapewniając go, iż już niedługo otrzyma wysłany prezent. W innych wersjach, jeżeli film o św Mikołaju pojawia się po mikołajkach, Gwiazdor wyraża nadzieję, iż już dostarczony podarunek spodobał się maluchowi. Obejrzenie filmu to dla dziecka okazja, aby zobaczyć elfy oraz renifery świętego Mikołaja. Ponadto, prezentowany jest również dom świętego Mikołaja.

Czy warto wysłać list do świętego Mikołaja?

Innym sposobem nawiązania kontaktu z Mikołajem jest natomiast napisanie listu. Okazuje się, iż niekoniecznie musi to być porozumienie jednostronne. Podobnie jak film, można bowiem zamówić także list od świętego Mikołaja. List ten wygląda bardzo oficjalnie, gdyż przychodzi do adresata w zapieczętowanej kopercie. Treść natomiast napisana jest bardzo elegancko. Niewątpliwie, o ile maluch potrafi już czytać, po otrzymaniu listu od Mikołaja będzie go miesiącami, wielokrotnie przeglądał.

Prezenty na Mikołaja to sprawa drugorzędna

Wielu rodziców zbyt dużo uwagi przywiązuje do wyboru prezentów dla dzieci. Oczywiście, podarunki są istotne, jednak w przypadku tej okazji, to nie one są najważniejsze. Maluchy najbardziej cieszą się atmosferą, jaka towarzyszy mikołajkom, jak i Bożemu Narodzeniu. Dlatego też, zamiast wydawać ogromne pieniądze na prezenty, lepiej zadbać o klimat mikołajek oraz spędzić ten dzień razem z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *