Organizacja prezentów na Mikołaja

Tradycje świąteczne są w Polsce restrykcyjnie przestrzegane, dlatego większość dzieci dostaje prezenty od Mikołaja. Co podarować maluchowi, by był szczęśliwy? Jak pakować prezenty i kiedy je wręczać?

Lista życzeń

Dzieci dużo mówią o tym, jakie są ich życzenia i marzenia. Jednakże ich preferencje bardzo często się zmieniają, dlatego też przed samymi świętami, czy też mikołajkami trudno mieć pewność co do tego, jakie prezenty od Mikołaja będą trafione. Najlepiej zatem zapytać dziecko co chciałoby dostać. Warto zrobić to w formie stworzenia listu do św Mikołaja.

Profesjonalne listy do św Mikołaja

Zachęcenie dziecka do stworzenia listu do Mikołaja to idealny sposób, aby dowiedzieć się, czego ono tak naprawdę pragnie. Na liście powinno pojawić się co najmniej kilka pozycji, nawet jeżeli maluch wie doskonale, czego chce. Rzecz w tym, aby nie był pewien tego, co dostanie. Pewna doza niepewności oraz zaskoczenia zwiększają poziom radości. Ponadto, aura tajemniczości to nieodłączny element świąt bożonarodzeniowych.

Jak zapakować prezent na mikołajki dla dziecka?

Kwestia właściwego zapakowania prezentu jest ważniejsza, niż mogłoby się wydawać. Pozornie dzieci nie zwracają uwagi, jak zapakowany jest prezent na Mikołaja. W rzeczywistości wysoka estetyka opakowania może znacząco zwiększyć zadowolenie z podarunku.

Warto również dołączyć do prezentu list od św Mikołaja, w którym informuje on dziecko, że otrzymał od niego wiadomość, dlatego wysłał wymarzony prezent. Ważne jest, aby list znajdował się w kopercie, na której powinny widnieć adres św Mikołaja w Laponii oraz znaczek i pieczęć pocztowa. Sprawia to wrażenie autentyczności, przez co dziecko faktycznie wierzy, że sam święty Mikołaj fatygował się, aby napisać do niego list. Alternatywne rozwiązanie stanowią filmy o Mikołaju, w których występuje sam zainteresowany. Niesamowitą radość sprawia dziecku możliwość podglądnięcia pracy elfów oraz zaglądnięcie do domu św Mikołaja.

Kiedy podarować prezenty od Mikołaja?

Rodzice mają często dylemat, czy prezenty od Mikołaja należy podarować 6 grudnia, czy też dopiero w wigilię. Ostatecznie wygląda to zwykle tak, że małe dzieci obdarowuje się dwukrotnie. W dniu świętego Mikołaja maluch otrzymuje mniej prezentów, gdyż zwykle przynoszą je tylko najbliżsi, czyli rodzice i dziadkowie. Natomiast w wigilię prezentów jest o wiele więcej.

Warto pamiętać, że w okresie świątecznym to nie prezenty są najważniejsze, lecz magiczna atmosfera i wspólne spędzanie czasu. Czasami może się wydawać, że dla dzieci najistotniejsze są podarunki, ostatecznie jednak zawsze wybierają one towarzystwo i miłość rodziców oraz reszty rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *