Jak zrobić kartkę świąteczną?

Jak zrobić kartkę świąteczną?

Choć wysyłanie kartek bożonarodzeniowych jest coraz częściej zastępowane przez wysyłanie sms-ów lub e-maili, nadal możemy znaleźć zwolenników tradycyjnych kartek z życzeniami. Ponadto, wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie  pięknej kartki świątecznej. W jaki sposób można to zrobić? Poniżej instrukcja. Zachęcamy do lektury!

Kartki na Boże Narodzenie krok po kroku

To, jaką kartkę przygotujemy przede wszystkim zależy od naszych pomysłów i kreatywności. Propozycji jest naprawdę wiele. Co więcej, do przygotowania kartki możemy wykorzystać całkowicie niepotrzebne materiały i artykuły, na przykład starą biżuterię, wypalone zapałki, stare guziki czy wstążki. Niezależnie od tego, w jakim stylu będzie nasza kartka niezbędne będą konkretne przybory i materiały, między innymi:

  • nożyczki
  • porządny klej
  • blok techniczny

Poniżej kilka inspiracji.

  1. Kartka z bombką z perełek

Kartkę przygotujemy w kilka minut. Potrzebować będziemy perełek – możemy wykorzystać biżuterię lub zakupić perełki z sklepie, czerwonej kartki papieru, kleju, cyrkla, jednej cienkiej wstążeczki i jednej grubej wstążki.

Wykonanie:
Wycinamy optymalną w naszym przypadku wielkość kartki. Następnie na środku rysujemy kółko i przyklejamy perełki – stworzą one piękną babkę. Kolejny krok to wykonanie łańcuszka naszej bombki, przyklejamy cienką wstążeczkę ona górze  perełkowej bombki i prowadzimy do górnej krawędzi kartki. Na końcu przyklejamy kokardkę z grubej wstążki.

2. Pozioma kartka z guzików

Przy robieniu kolejnej kartki możemy wykorzystać niepotrzebne guziki i koraliki. Z arkusza bloku technicznego wycinamy optymalną wielkość kartki ‒ powinna to być kartka pozioma. Poziomo wzdłuż kartki przyklejamy guziki ‒ tak, by znajdowały się one na różnej wysokości. Następne nad każdym guzikiem rysujemy zawieszki, dzięki temu guziki będą wyglądały jak bombki choinkowe. Bo rysowania zawieszek najlepiej wykorzystać czarny cienkopis.

Możemy też pokusić się o dodatkowe ozdoby z koralików. To wszystko, całość prezentuje się doskonale.

3. Kartka z motywem prezentu

Do przygotowania takiej kartki potrzebujemy pianki dekoracyjnej, arkusza papieru technicznego, z którego wytniemy kartkę, części arkusza papieru w innym kolorze niż kartka, kleju i niewielkiej wstążeczki. Wykonanie jest bardzo proste. Wycinamy dowolną wielkość kartki, następnie wycinamy kwadrat z papieru i takiej samej wielkości kwadrat z pianki. Do kartki przyklejamy piankę, a na niej przyklejamy wycięty papierowy kwadrat. Na koniec pozostaje przykleić do prezentu kokardkę z tasiemki.

Podsumowanie

Własnoręcznie wykonana kartka będzie oryginalna, wyjątkowa i z pewnością sprawi odbiorcy wiele, wiele radości. Warto więc poświęcić chwilę czasu i zamiast sms-a wysłać piękna kartkę.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *