Dlaczego warto pisać listy do świętego Mikołaja?

Zgodnie z tradycją, Mikołajki to dzień, w którym wręcza się dzieciom prezenty. Nie wystarczy jednak zapakować zabawki w papier ozdobny i bezceremonialnie oddać maluchowi. Dziecko powinno być przekonane, że to święty Mikołaj z Laponii przywiózł mu podarunek. Warto stworzyć odpowiednią atmosferę, aby Mikołajki były dla dziecka niezapomniane.

List do św Mikołaja

Niemal koniecznością wydaje się napisanie listu do św Mikołaja. Sporządzenie listy życzeń sprawia dziecku ogromną radość. Ponadto, są również inne argumenty, przemawiające za napisaniem listu:

  • Poznanie marzeń dziecka – pozornie mogłoby się wydawać, że zakup prezentu dla dziecka to prosta sprawa. Każdy maluch lubi zabawki, więc wystarczyłoby jedną nich kupić na Mikołajki. Jednakże, gdyby przeglądnąć listy do św Mikołaja pisane przez dzieci, okazuje się, że zapisane tam prezenty nie są tak oczywiste. Często dzieci marzą nie tyle o zabawkach, co o wspólnym spędzeniu czasu z rodzicami, wyjeździe w ciekawe miejsce lub wizycie u św Mikołaja. Jak się okazuje, nawet to ostatnie jest możliwe. Wioska św Mikołaja w Polsce każdego roku powstaje w bardzo wielu miejscach.

  • Praktyczna umiejętność pisania listu – warto napisać list do Mikołaja w postaci listu formalnego, a następnie wpisać na kopercie adres św Mikołaja w Laponii. W ten sposób poprzez zabawę dziecko nauczy się jak pisać i adresować listy, co z pewnością przyda mu się w dorosłym życiu. Chcąc napisać list do świętego Mikołaja przykłady można znaleźć w internecie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby była to oryginalna, indywidualna wiadomość.

  • Spędzenie czasu z dzieckiem – list do Mikołaja to doskonała okazja, aby spędzić nieco więcej czasu z dzieckiem. Warto przy tej okazji opowiedzieć, kim był święty Mikołaj, jak wygląda dom świętego Mikołaja oraz czym zajmują się elfy. Dla dziecka bajki o Mikołaju są bowiem niezwykle fascynujące, przez co zawsze chętnie ich słuchają.

Informacja zwrotna od Mikołaja

Niezwykłą atrakcją dla dziecka jest otrzymanie wiadomości zwrotnej od Mikołaja. Dzisiaj można zamówić list od Mikołaja, w którym Gwiazdor informuje dziecko, że otrzymał jego listę prezentów. List ten powinien być napisany na kolorowym papierze, posiadać rozmaite ozdoby i pieczęć. To wszystko sprawia, iż maluch jest absolutnie przekonany, że otrzymał wiadomość od Mikołaja. Alternatywą dla listu jest film o świętym Mikołaju, nagrany przez elfy Mikołaja, które wraz z Gwiazdorem opowiadają o procesie pakowania, wysyłania i dostarczania podarunków, pokazując przy tym fabrykę prezentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *