Dekoracja stołu na Boże Narodzenie

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie musi być wyjątkowa ‒ w końcu święta to niezwykły czas, czas, w którym przy jednym stole spotyka się cała rodzina. Na jakie świąteczne dekoracje stołu warto się zdecydować? Mamy dla Was kilka wskazówek. Zapraszamy do lektury!

Świąteczne dekoracje stołu

Wybór dekoracji stołu na Boże Narodzenie przede wszystkim uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji. Warto przemyśleć, czy chcemy stworzyć dekorację w stylu nowoczesnym, rustykalnym, skandynawskim, romantycznym, eleganckim lub jeszcze innym i na tej podstawie rozpocząć dobór ozdób.

Stół wigilijny w stylu rustykalnym

Jeśli chcemy stworzyć wyjątkowy stół w stylu rustykalnym, postawmy na haftowane obrusy, lniane serwetki, stroiki z szyszek i jarzębiny, gałązki sosny, korę drzew i mech. Sprawdzą się również drewniane świeczniki czy wykonane z drewna podkładki pod talerze.

Klasyczna dekoracja stołu świątecznego

Styl klasyczny ma wielu miłośników. Jak przygotować stół świąteczny w stylu klasycznym? Tutaj jak najbardziej wskazane są proste ozdoby w kolorach takich, jak biel, beż, miedź, złoto, srebro, écru, ale też granat czy zieleń. Prawdziwym klasykiem będzie tutaj biały obrus, warto postawić na porcelanową zastawę, srebrne sztućce, eleganckie serwetki, świeczniki, na przykład miedziane. Na stole nie powinno też zabraknąć żywych kwiatów i zielonych gałązek świerku.

Stół świąteczny w romantycznym stylu

Kolejna propozycja ozdób stołu świątecznego są ozdoby w romantycznym stylu. Ręcznie robiona serweta, świeczki w odcieniu błękitu, brudnego różu i bieli, plecione podkładki, żywe kwiaty, ułożone na krzesłach poduchy, serwetki z kwiecistymi motywami wprowadzą jeszcze bardziej wyjątkowy nastrój.

Oczywiście to tylko trzy przykładowe propozycje zdecydować się również możemy na ozdoby stołu świątecznego w stylu industrialnym, skandynawskich, na stół oprószony śniegiem i wiele innych.

Powodzenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *