Choinka DIY

Choinka DIY

Efektywna i ekologiczna dekoracja na Boże Narodzenie? Choinka z szyszek czy z gałęzi drzew będzie prezentowała się znakomicie, a zapach lasu rozniesie się w całym domu. Jak wykonać taką ozdobę? Zachęcamy do lektury!

Oryginalna choinka ‒ zrób to sam

  • Choinka z kory drzew

Pomysłem na wyjątkową ozdobę świąteczną jest choinka z kory drzew ‒ wykonać ją można w kilka minut. Czego będziemy potrzebować? Przydadzą się kawałek kartonu, klej- najlepiej na ciepło, ewentualnie koraliki i inne ozdoby. Jak wykonać taką choinkę? Z kartonu wycinamy niewielki prostokąt — jego wielkość zależy od tego, jak duża ma być nasza choinka. Następnie do przygotowanego prostokąta przyklejamy kawałki kory. Zaczynamy od czubka choinki, a więc od najmniejszego kawałka kory, a następnie przyklejamy coraz dłuższe kawałki kory. Tak wykonaną choinkę możemy przyozdobić koralikami i innymi ozdobami.

  • Choinka z kartonu

Kolejną propozycją jest przestrzenna choinka z kartonu. Wykonanie takiej choinki nie jest trudne, a efekty pracy robią naprawdę duże wrażenie. Z kartonu – najlepiej, aby był on dość sztywny, wycinamy trzy prostokąty, które będą stanowiły konstrukcję naszej choinki. Szerokość każdego z prostokątów powinna wynosić około 5-7 cm, jeśli chodzi o długość, to jest to zależne od tego, jak dużą choinkę chcemy stworzyć. Z wyciętych prostokątów wykonujemy trójkąt i dokładnie sklejamy z sobą trzy prostokąty – na przykład klejem na ciepło. Gotowe! Tak wykonaną choinkę możemy w dowolny sposób przyozdobić, na przykład światełkami, suszonymi owocami i innymi.

  • Choinka z szyszek

Kolejną propozycja są choinki z szyszek. Tutaj potrzebować będziemy takich materiałów, jak:

  • brystol ‒ najlepiej brązowy
  • zszywacz
  • klej na gorąco
  • szyszki

Brystol zwijamy w stożek, krawędzie sklejamy klejem i zszywamy zszywaczem. Następnie, za pomocą kleju na gorąco, przyklejamy szyszki. Zaczynamy od dołu i idziemy w górę, na czubku warto umieścić nieco większą szyszkę. Choinkę możemy w dowolny sposób przyozdobić, na przykład odśnieżaczem, suszonymi owocami, włosiem, tasiemkami ‒ wszystko zależy tutaj od naszej kreatywności.

 

Inne ozdoby świąteczne diy

Oczywiście choinki to nie jedyne dekoracje bożonarodzeniowe diy. Wśród innych propozycji znajdują się łańcuch z suszonych owoców, papierowe gwiazdki, bombki, wianki na drzwi i wiele, wiele innych.

Takie ozdoby jeszcze bardziej podkreślą świąteczną atmosferę.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *